pieniadz.pl

Pierwsze notowanie spółki mPay na rynku NewConnect

24-10-2011

MPAY SPÓŁKA AKCYJNA

24 października 2011 roku na rynku NewConnect odbyło się pierwsze notowanie spółki mPay. Jest to 143 debiut w tym roku oraz 322. spółka notowana na alternatywnym rynku akcji GPW.

Działalność

Spółka mPay S.A. opracowała i rozwija usługi płatności mobilnych, które pozwalają na realizację i rozliczanie płatności dokonywanych za pomocą telefonu komórkowego (tzw. m-płatności).

Na podstawie zgody Prezesa Narodowego Banku Polskiego Emitent pełni rolę Agenta Rozliczeniowego, niezależnego od innych uczestników rynku m-płatności, i zgodnie z art 67 ust. 1 ustawy z dnia 12 września 2002 r. o elektronicznych instrumentach płatniczych prowadzi system autoryzacji i rozliczeń.

Spółka oferuje usługi płatności mobilnych polegających na regulowaniu należności i wykonywaniu przepływów pieniężnych przez użytkowników przy pomocy telefonów komórkowych Oferowane przez Emitenta produkty obejmują:

•Opłaty za parkowanie w miejskich strefach płatnego parkowania (w tym także płatności za parkowanie w celach służbowych (usługa dla klientów korporacyjnych)
•Płatności za bilety komunikacji miejskiej.
•Doładowania telefonów komórkowych pre-paid
•Billpayment - usługa pozwalająca na regulowanie płatności okresowych, takich jak rachunki za energię elektryczną lub czynsz.
•Przelewy pomiędzy użytkownikami systemu (tzw. P2P) - użytkownicy mogą wykonywać przelewy drobnych kwot pieniężnych w czasie rzeczywistym pomiędzy rachunkami elektronicznych portmonetek.
•Płatności w punktach handlowo usługowych, w sklepach internetowych oraz w maszynach vendingowych.
•Przelewy na rachunki zewnętrzne.

Emitent oraz operatorzy komórkowi są niezbędnymi podmiotami umożliwiającymi techniczne działanie rozwiązania mPay. Emitent dostarcza rozwiązanie technologiczne, za pomocą którego użytkownicy mogą płacić mobilnie, pełni rolę Agenta Rozliczeniowego, prowadzi elektroniczne portmonetki oraz aktywnie pozyskuje akceptantów (współpraca akceptantów jest niezbędna do zbudowania odpowiedniej bazy punktów akceptujących płatności z wykorzystaniem telefonów komórkowych). Z kolei operatorzy GSM dostarczają infrastrukturę telekomunikacyjną, niezbędną do komunikacji użytkowników i akceptantów płatności (sprzedawców) z Emitentem w kanale komunikacji USSD. Sprzedawcy, otrzymują potwierdzenie realizacji transakcji za pośrednictwem specjalnego terminala lub telefonu komórkowego.

Kursy walut 2024-02-29

+ więcej

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm